Ndoshta

Ndoshta ishte rastësia, ndoshta ishte fati,
ndoshta ndoshta, nuk e di se cfare të them e të mendoj,
ndoshta ishte Zoti ai që të dërgoi tek unë
thjesht për të ndricuar e dhenë kuptim udhës time.
Atje dhe atëherë kur nuk e prisja,
në ato kohë kur unë aq shumë
i druhesha e i largohesha fatit tim,
atëherë u shfaqe ti.
I duhet besuar shprehjes që Rastësia është mbret i Botes.
E mua s’më mbetet gjë tjeter vecse
të falenderoj Zotin edhe ty gjithashtu.
Faleminderit që ekziston

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +16 (from 30 votes)

E lehtë

E lehtë të gjykosh gabimet e të tjerëve, e vështirë të dallosh të tuat..!
E lehtë të lëndosh dike që të do, e vështirë të shërosh plagët..!
E lehtë të vëndosesh rregulla, e vështirë ti zbatosh..!
E lehtë të flasësh për drejtësi, e vështirë ti praktikosh..!
E lehtë të thuash po, e vështirë është të mbash premtimin..

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 12 votes)

Te Dua TY

Te Duaaa Ty

Shkoj edhe kjo nat un e vetme prap
Shkoj edhe kjo nat un me lot nè sy
Shkoj edhe kjo nat un duke i then vehtes
vdis e mos shih mè drit me sy,

Eh edhe kjo nat shkoj e un prap
me yjet po bisedoj
edhe kjo nat shkoj duke i then diellit
se kur pèr mua do tè rezoj

Eh kush e di edhe sa net tjera
do tè shkojn e un e vetme ne ket dhom
kush e di edhe sa net tjera do te shkojn
pa tè then ty se sa me mungon
edhe pse as nje her nuk tè kam taku
vetem me disa shkronja ne net
me ty kam komuniku

Edhe sa net un do te jetoj dhe q’do her
probleme do tè perjetoj,
por vetem nje gjè e di nè kèt nat
dhe pèr ket un shpesh medndoj
se nese do tè isha pran buzve tua
q’do gjè me leht do ta perjetoj

Por qka mej ba ksaj zemres time
qè spo ka kuraje dhe gixim
me ta thèn ty tè verteten qè ndjej
nè brensin e shpirtit tim

Deri kur kèshtu un do ta le dashnin
ton sikur a’sgjè deri kur keshtu un
do ta lè jetèn time pa as njè kuptim
Shkoj edhe kjo nat pa tè then se
se sa tè ”DUA”ty o shpirti im.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +15 (from 17 votes)

Nje lidhje

Nje lidhje e vertete ka grindje . . . Ka besim . . .
Ka lendim. . .ka buzeqeshje. . . Ka pajtim . . . Ka
falje . . . Ka durim . . . Ka komunikim. . .ka
shaka . . . Ka plane . . . Ka enderra te
perbashketa . . . Ka emocione. . . Ka xhelozi . . .
Dhe mbi te gjitha ka DASHURI

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +15 (from 21 votes)

Dashuria

Dashuria është si një cikël.
Kur do dike, lëndohesh.
Kur lëndohesh, urren.
Kur urren, përpiqesh të harrosh.
Kur përpiqesh të harrosh, fillon të të marrë malli.
Dhe kur fillon të të marrë malli, fillon të duash sërish…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +17 (from 21 votes)

Page 1 of 9112345...102030...Last »