Hape zemren

Hape pak zemren, te lutem mos vajto
Hape pak dritaren, e qiellin shiko
Hape pak letren e fjalet mi lexo
Te kam perjet ne zemer e ti mos harro.

Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon
Se ky shpirti im, vec per ty po jeton
Sa lule ka pranvera, te gjitha kane arome
Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Hape zemren, 9.8 out of 10 based on 4 ratings
If you enjoyed this post, please consider leaving a comment or subscribing to the RSS feed to have future articles delivered to your feed reader.

Comments

 1. Mr-Bledi says:

  aahahhah te gjithe keto jane per dashurine ne chat! :D

  eshte kaq e bukur edhe duket kaq e vertete, por fundin nuk i'a dijme akoma!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. edisona says:

  ahahha kto motiii i dimmhhh :p

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. mida says:

  shum mir qe po dike.bash po me vika mir

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. blendi says:

  Hape pak zemren, te lutem mos vajto

  Hape pak dritaren, e qiellin shiko

  Hape pak letren e fjalet mi lexo

  Te kam perjet ne zemer e ti mos harro.

  Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon

  Se ky shpirti im, vec per ty po jeton

  Sa lule ka pranvera, te gjitha kane arome

  Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. blendi says:

  Shummee I Qartee NoonenN QIkjo <3

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. ADHURIM MAZREKU says:

  NJE AKULL I FORT BUZET MI KA NGRI VETEM PUTHJA JOTE MUNDET MUM MI SHKRI

  FJALET E TUA UNE TI DASHUROJ TE DUA OJ ZEMER KURR NUK TE HARROJ

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. u fejove pse më len pa shpres pse nuk më kuptove unë të thash të dua eti u fejove.

  Gjdo fjalë e jotja paska qen mashtrim kur më thoshe buzqesh pa mbarim se ndoshta më nuk do të kem në përqafim.

  Unë të pyta pse po ndahemi por ti nuk më tregove pas disa ditësh ti u fejove.

  Më treguan shoqnija por nuk emorra serjozisht kur erdha te ti të pash me unazë në gisht.

  Ti u mundove me u largu unë të thash urime qenke feju.

  Zemra pikonte gjak ndërsa syri mbante lotin thash kështu e paska shkruar ZOTI.

  Fjalen e fundit që ta thash në darsmen tënde do të vi të lutem një ftesë ma dergo kënd e deshte ma shum se mua dua ta shoh.

  Kur hyra në kafiteri të gjith të gëzuar vetem unë në vetmi më pyeti kamanjeri gjdo me pi i thash të lutem një helm të zi du me qajt e me vajtu këngen u fejove ju lutem me lëshu.

  Ai më tha mos vuaj mos vajto per ni djal qe stë don.

  Ato fjal i morra i shtina në koken time i fshira lotët dhe u nisa rrugës sime.

  Deri sa një dit e harrova kur pa pritur e takova ai më foli me butsi jam në gjendje ta lë të fejuaren për ty unë ja ktheva duke buzqeshur i imi sdo të jesh të fejuaren lëre kot se tash të dua veq si shok.

  Pse të kam folur nuk do me than që të dua më se ka një koh që të kam harruar dhe në tjetrin tash jam dashuruar…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. besarte says:

  shum bukur

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. besarte says:

  shum bukur vetem vazhdoni po askujt mos i besoni

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Moza says:

  Ty te dua , ty te pres, mos dashuro tjeter, se per ty vdes.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. Moza says:

  Nuk jam indjane , qe te shpoj me shigjet , por jam besimtare qe te dua perjete.(MIMOZA).

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. Moza says:

  Nese don te me vrasesh , mos perdor as thik as pistolete , thuaj ste dua dhe zemra ndalet vete.mimoza.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 13. leonora says:

  shum po me pilqen qikjo e fejeses bravooooooooo kush eka shenu e dua shum kissssssssssss

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. leonora says:

  lola e don lulin shummmmmmmmmmmm kisss eka nga kosova belgjik

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. leonora says:

  te duan me shpirt te dua me zemer ti LUL per mu je i vetmi zemer NGA LOLA TE DON SHUMMM MM

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. leonora says:

  KOSOVA E BELGJIKA jan ne largesei po dy zemrat tona jam ne dashuri te pres deri sa te vdes

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 17. leonora says:

  lola e pershendet te gjith te dashurumve dhe te jen gjithmon te lumtur edhe bashkim te shpejt atyne qi nuk jam hala te njoftum familje ahhahaha

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 18. suela says:

  syt e tu magjik me kan befasuar sepse pa nderprep me kan shikuar suelaaaaaaa

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. suela says:

  a mendon se po shkoj a mendon se pot harroj a mendon se sje per mu shum te deshta e prap te DU

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. XONI says:

  shum mir ja paske pa bo en fund edhe pse nuk ja vlen me vujt per gjithkonine bre njerz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. iuhui says:

  Nese sme do me Eja dhe ma thuaj Nje shpirt qe ka vuajtur Prape do te vuaj. Do lendosh nje zemer Qe brenda te mban Do vrasesh nje shpirt Qe per ty po qan. Do humbesh nje dashuri Qe te deshi pafund Do fusesh ne dhe, nje njeri Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. naim says:

  nese je e fejuar per diken tjeter mos vuaj por vuaj per ate qe zoti per ty e ka flijuar per tjetrin mos mendo por falja zemren ati qe te ka ne dor…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. naim krasniqi ( sllo says:

  sa yje ka nata smunmde ti numrosh por ylli qe shendrit je ti ajo qe te dashuroj shum vajza kalova ne ket jet por tije vasha e cila mamore mendjen e me bere per vete…tedua(NH)…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. shaip says:

  te dua vtm ty miranda kissssssssss

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 25. shaip says:

  te dua shum miranda

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 26. dona says:

  nuk eshte e mire qe dikush tendahet me te dashuren ose me te dashurin me te vertet nuk ben ashtu vetem atyre u pelqe qe nuk e kane prevuare si eshte te dashurojsh me vjen keq qe kane disa njerz fatin e keq klm shpresoj se zoti do ti bashkoj dy te dashur klm puc nga dona

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. valendona says:

  te dua te dua gjithmon te kam dashur diten te kam kujtuar naten te kam enderruar ne shkoll te takova ta bera 1 pyetje a me don ti mua po u pergjigje por nje dite u ndam sepse ne kishim shume armiq qe arriten te na ndajn fjala jote qe the me mbeti ne zemer takimet tona i kujtoj me mall ti ishe nje dashuri e vertete per mua ti ishe si dy sy per mua ti ishe zemra ime zemra pa te cilen nuk mund te jetoj dashurine qe patem kurr nuk e harroj…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 28. valendona says:

  pse te dua aq shume pyes veten pse gjithmone dashuroj njeriun e gabuar ndoshta do te jemi bashk ndoshta do te jemi te lumtur por edhe nese sta shprehi dashurine qe kam do te mbetet thelle ne zemer edhe nese vdessss

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 29. valendona says:

  gjithqka qe me duhet je ti ti je gjithqka per mua

  kisssssssssss XH

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 30. zemra.shpirti says:

  HAEPE SHPIRTI QE TE THEM TE DUA SHUM

  JETA IME PER GJITHMON

  ZEMER JEME

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 31. arbeni<->beni says:

  dola ne dritare e ndeza nje cigare desha ta pi edhe pse se pi po po thom thash ta pi e mendova per ty katunare qe je ti mjel lopet ne shtepi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 32. iliri says:

  dola ne dritare e ndeza nje cigare edhe pse se pi po pothom thash tapi nja se steban send edhe pse po thon se mushkrit e bardha ti ban te zeza mendova katunare per ty qe pi mjel lopet ne shtepi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 33. bali says:

  me e fort se toka me e leht se hija qeka dashurija kur buzet e mia puthen me buzet e tua ate her e kuptoj se qka ish dashurija

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 34. shkendija says:

  Dy buzë… – Migjeni

  Dy buzë të kuqe,
  dy dëshira të flakta,
  që afshin ma thithën,
  gëzimin ma fikën,
  si fantazma hikën
  ndër do bota të larta…
  Dy buzë si tëpërgjakta,
  dy dëshira të flakta,
  që afshin ma thithën
  në buzë kur mu njitën
  andjet m'i trazuen,
  zemrën ma tërbuen,
  trurin ma helmuen
  e në fund u mërguen…
  Dy buzë të kuqe,
  bukuri fatale,
  të një gruaje stërzane
  një pjsë zemre më nxorne,
  një pranverë të tanë më morne
  dhe gëzimin ma vodhne…
  Ato dy buzë të kuqe
  dhe dy lote të mija
  qenë shenja të dhimbjes,
  kur më vrau bukuria,
  kur më zu dashunia
  e më dogji rinia.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)