Poezi per NENEN

Nena eshte nje perkedheje e deshirueshme
Nje shikim i embel
Nje buzeqeshje e ngrohte
Nje lule e njome,qe lind me kengen e pranveres
Nje yll qe shkelqen ne qiell
Nje engjell i ardhur nga qielli
Nje diell qe shkeqen dhe ngroh token
Nje thesar i cmuar, i fshehur ne nje ishull desert
Te Dua Nena IMEEEEE…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (18 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 8 votes)

VETEM TI

Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet ,
se të dashuroj,të kam afer të ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtësin tënde,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që ti të jesh i imi dit dhe net për mira vjet ,
për gjithmon,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që të vdes për ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
më mungon shumë, ani kisha dëshir që të jem pran teje

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (10 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 6 votes)

Lamtumir!

Nje leter po ta shkruaj,
ngjyra me mungon.
Nje leter po ta shkruaj,
loti me pikon,
ket leter po ta shkruaj perse fundi her
Lamtumir i dashur lamtumir per her…..

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (20 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +9 (from 11 votes)

Larg meje

Dy pika loti me ran mbi sy
Dhe un per tu sec ndjeva mall
Mundohem shume tet perqafoj
Por smundem dot, se je shume larg.

Sa shume ti po me mungon
Po kete gje vone e kuptova
Se ndarja eshte nje jehone
Qe ekziston ne te gjitha kohrat.

Pse lindi dashuria?
Mos valle esht nje epitet?
Se ajo shume te afron
Dhe ne fund shpirtin ta vret.

Dashuria eshte nje shembull
Qe gjithmon do ekzistoj
Dhe pse vet jam dashuruar
Njerezimit sja uroj.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (13 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +7 (from 11 votes)

Sme ke vetem mua

Telefonin e ke harruar ate nat te un.
Cingrrati dhe u lajmrova un.
Tjetra te thoshte :Loqk ku je se me mungon nese nuk vjen sonte sdi qfar te bej.
Kurse un vetem ja mbylla dhe fillova te Vajtoj.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (28 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 7 votes)

Next Page »