Ngucur prane teje

hfgNgucur prane teje
Sa i lirshëm jam
Ku më parë te vete
Më pas, ku te ndal?

Mos ma vere re
Kam pangopesi
Ngucur teje ndjej Read more »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (32 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +7 (from 15 votes)

E trishtuar

T’kam dasht me zemër t’kam dashur me shpirt
Që ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Një zemër e pata dhe atë ta fala
Read more »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (99 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +12 (from 18 votes)

Ne mbremje

Ne mbremje rri edhe mendoj
dhe nuk dua te te harroj
sepse eshte bukur te dashuroj
edhe pse pran meje kurr nuk do te jesh
zemren time perjet do ta kesh

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (43 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 22 votes)

Le ta di gjithe bota

Le ta di gjithe bota
Qe une vetem ty te dua
Qe per ty jap jeten
Qe te dua ty me shum se veten…
Mos me largo nga zemra
Kur te largohem nga syte
Mos ma mbylle deren se jam fat i yt
Mos me thuaj jeto kur jeta nuk ka kuptim
Mos me thuaj te qesh kur nuk kam gezim.
Zerin degjoj ne telefon
Dhe si me duket nuk e di
Prape me puth
Me perqafon tamam si ketu ne fotografi
kur ti e mbylle telefonin
Zerin tend degjoj perseri
Une te dua dhe ti kte shum mire e din!
Kur jeta te deshperon
E fati shpinen te kthen
Kur jeta te behet Monoment
Mos harro se egziston nje njeri qe ty te don.
Te dua ta adhuroj
Te puth te perqafoj
Behu mjek e te me sherosh
Zemren time te operosh
Dhe ta shikosh si te dashuroj!!!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (28 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +13 (from 17 votes)

Më fal

Me fal qe te deshta
me fal qe te dua,
me fal qe s’jam me ty
e me fal qe ti je pa mua!
Me fal qe te mendoj, me fal qe s’te harroj,me fal qe pa ty s’mund te jetoj!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (36 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +11 (from 15 votes)

Next Page »